Loading...

Duszpasterstwo Kobiet

Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan
Zbór BETEL w Szczecinie

Chyba wszędzie w kościołach chrześcijańskich na nabożeństwach liczebnie dominują kobiety. Pewnie bardziej są wrażliwe na relacje z Bogiem. Jednak w przewodzeniu nabożeństw i w licznych posługach duszpasterskich liczebnie dominują mężczyźni. W posłudze kaznodziejskiej podczas nabożeństw nie zawsze jest możliwe wyjście naprzeciw specyficznym potrzebom kobiet w Zborze.

Zwykle kobieta w Kościele jest postrzegana jako osoba zajmująca się domem, dziećmi, obiadami. W realizacji wielkich zamierzeń zborowych zapominamy o potrzebach kobiet.

Dlatego w naszym zborze raz na miesiąc kobiety zostawiają swoje obowiązki domowe mężom i organizują swoje spotkania.

Przy ciastkach i kawie w naszej zborowej jadalni kobiety – nasze siostry w Chrystusie, a także zaproszone przez nich znajome, koleżanki dzielą się swoimi pozytywnymi i negatywnymi doświadczeniami, podpowiadają sobie jak radzić sobie z problemami emocjonalnymi, wychowywaniem dzieci, miłowaniem swoich mężów. Wspólnie uczą się budowania swojego życia małżeńskiego, tak by było pięknym, wypielęgnowanym, ogrodem.  Analizują postawy kobiet występujących w Piśmie Świętym, czerpiąc dla siebie pozytywne przykłady do naśladowania, aplikując je do codziennego życia.

Spotkania odbywają się w sobotę raz w miesiącu  godzina i data podawane są na nabożeństwie.

 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych.
AKCEPTUJ