KOŚCIÓŁ EWANGELICZNYCH CHRZEŚCIJAN w SZCZECINIE


         KOŚCIÓŁ EWANGELICZNYCH CHRZEŚCIJAN

         Zbór "BETEL" w Szczecinie

 

 71-044 Szczecin      ul. Brodnicka 13      tel.: 91 483 11 74 

Archiwum:   cabinet.gif

Dnia 09 sierpnia 2009 r. w Ognicy podczas rekolekcji przy pięknej pogodzie odbyła się uroczystość chrztu. Dwie osoby postawiły zawrzeć przymierze z Panem Jezusem przez chrzest z wiary. Zgromadziła ona uczestników rekolekcji oraz wiernych ze zboru "Betel", stacji misyjnej w Ognicy i placówki w Równie.
Uroczystości przewodniczył prezbiter Leon Dziadkowiec jun.- pastor zboru „Betel”. Okolicznościowe kazanie wygłosił prezbiter Henryk Karzełek – pastor Zboru w Wodzisławiu Śląskim. Do modlitwy wprowadził br. Waldemar Wójtowicz – przełożony Placówki w Równie. Chrztu przez zanurzenie dokonał pastor Leon Dziadkowiec jun. Po uroczystości chrztu odbyła się Wieczerza Pańska. Do Wieczerzy usługiwali prezb. Leon Dziadkowiec jun., prezb. Henryk Karzełek i br. Marian Łakomy. Uroczystość uświetniła usługa dzieci. Na zakończenie uroczystości odbyła się dla wszystkich uczestników uczta agape na wolnym powietrzu przygotowana przez br. Stanisława Pietrygę, s. Wiolettę Jastrzębską i s. Irenkę Olewniczak. Zdjęcia można oglądać w Gallery


W dniach od 25 października do 1 listopada 2008 r. gościliśmy w naszym zborze ośmioosobową grupę misyjną z New Life Baptist Church z Nottingham. Od wielu lat grupa ta regularnie odwiedza nasz zbór usługując pieśnią, świadectwem i Słowem Bożym. Organizujemy wizyty także w innych zborach naszego Okręgu. Z New Life Baptist Church łączą nas długoletnie kontakty.

Grupa Misyjna z New LifeBaptist Church z Nottingham


powiększ...


W dniach 19-21 września 2008 r. gośćmi zboru będzie 15 osobowa delegacja Zboru Missionskyrke z Ljungby w Szwecji (www.smu-ljungby.nu),  z którym od wielu lat utrzymujemy kontakty. W sobotę 20 września o godz. 18.00 pragniemy zorganizować wieczór szwedzko – polski. W programie przewidujemy, między innymi,  złożenie relacji naszych gości ze swojej pracy w kościele oraz prezentację miasta  Ljungby, wspólny posiłek, możliwość zawarcia nowych, międzynarodowych znajomości. W niedzielę 21 września kazanie wygłosi pastor Torgny Johansson, a członkowie delegacji uświetnią nabożeństwo usługą pieśni.

Rekolekcje

W dniach 4 – 14 sierpnia 2008 r. w naszym Ośrodku Rekolekcyjnym w Ognicy odbyły się dziesięciodniowe rekolekcje. Poranne rozważanie,  modlitwę, wykłady oraz wieczorne społeczności prowadził pastor Leon Dziadkowiec jun. Kilku porannym spotkaniom modlitewnym przewodniczył syn pastora -  Artur – absolwent Wyższego Baptystycznego Seminarium Teologicznego. Inspirujące wykłady z użyciem techniki multimedialnej opierały się na Liście św. Jakuba.                       

Odkryliśmy bardzo ważne pouczenia na temat prowadzenia chrześcijańskiego życia wspólnotowego i rodzinnego w dzisiejszych czasach. Dowiedzieliśmy się, na licznych przykładach,  iż zaufanie Bogu musi wyrażać się w postępowaniu, czyli w dobrych uczynkach. Poznaliśmy, że wiary nie można oddzielić od uczynków, które inspiruje sam Bóg.
Dzieci miały oddzielne lekcje biblijne, które przygotowała i poprowadziła Miriam.
Na wieczornych społecznościach Ola i Asia opowiadały dzieciom historie misyjne. Pastor na podstawie obrazu starotestamentowego namiotu zgromadzenia w interesujący sposób przeprowadził zgromadzonych przez 7 kroków do społeczności z Bogiem w miejscu najświętszym.  Zaowocowało to decyzją jednej z osób o zawarciu przymierza z Bogiem poprzez chrzest.
Na koniec każdej społeczności wieczornej, codziennie, przy ogromnym zainteresowaniu wszystkich,  odbywało się „kino nocne”, w którym Mateusz przedstawiał osoby w różnych sytuacjach w ciągu dnia, które uchwycił w kadr zdjęć i filmów.
Smaczne posiłki serwowali nam Stasiu i Kasia przy pomocy Irenki i Oli. Marzenka i Wioletta dbały o czystość miejsc, bez których nie może się nikt obejść. Pod baldachimem Fredzia prowadziła, jak każdego roku,  koło szydełkowania, do którego garnęli się nawet chłopcy.
Luiza przebrana za klowna organizowała wyborną  zabawę dzieciom. Baldachim był miejscem spotkań duszpasterskich i nie tylko, zwłaszcza spotkań późno - nocnych...
W nocy też  „czuwały” zwierzęta przywiezione przez uczestników rekolekcji: pieski duże i małe, chomiki, królik oraz szynszyla.
Dzieci miały frajdę z kąpieli w basenie. Inwazja os (jedną osobę dotkliwie pokąsały),  nie zmąciła miłej,  chrześcijańskiej atmosfery.
Każdy z nas mógł zaspokoić swoje potrzeby duchowe i  tak wzmocniony wrócić do codziennych obowiązków i trudów życia. To był szczególnie błogosławiony czas.
Zdjęcia można oglądać w „Gallery”

 

Chrzest

Dnia 10 sierpnia 2008 r. w Ognicy podczas rekolekcji odbyła się uroczystość chrztu. Zgromadziła ona uczestników rekolekcji oraz wiernych ze zboru „Betel”, stacji misyjnej w Ognicy i placówki w Równie.

Przewodniczył jej pastor Leon Dziadkowiec jun., który wygłosił okolicznościowe kazanie i dokonał chrztu przez zanurzenie. Katechumeni złożyli publicznie świadectwo swojego nawrócenia i osobistego poznania Pana oraz ślubowali Jemu wierność. Słowem Bożym usługiwali także prezb. Leon Dziadkowiec sen. – honorowy pastor, br. Waldemar Wójtowicz – przełożony placówki w Równie. Na zakończenie uroczystości odbyła się dla wszystkich uczestników uczta agape na wolnym powietrzu.                             
Zdjęcia można oglądać w „Gallery.

 

Misjonarz wśród więźniów.

 

 

13 czerwca 2008 r. na zaproszenie zboru usługiwał świadectwem Andrzej Kulita. Opowiadał on w jaki sposób Bóg zmienił jego życie. Życie w kolizji z prawem. Opowiadał, jak teraz po swoim nawróceniu może opowiadać dobrą nowinę o Panu Jezusie i Jego zbawieniu więźniom w więzieniu, gdzie wielokrotnie sam odbywał w przeszłości karę. Jak wielu z tych więźniów przychodzi do wiary i do zbawienia. Opowiadał, jak Bóg używa go teraz do ewangelizacji w więzieniach w całym kraju. Śpiewał też pieśni, które sam komponował o radości z życia z Bogiem i o wartości, jaką ma dla niego miłość Pana Jezusa.

 

 

 

 

 

ProChrsit

W dniach od 8 – 13 kwietnia 2008 r. Zbór nasz współorganizował wraz ze zborami kościołów ewangelikalnych w Szczecinie przekaz satelitarny z katowickiego spodka ewangelizację ProChrist. Kazanie głosił pastor Urlich Parzany. Każdy ze zborów był gospodarzem jednego z wieczorów. Nasz Zbór był gospodarzem 10 czerwca tj. w czwartek. Wspomagał nas zespół muzyczny ze zboru „Jeruzalem” w Świnoujściu. Świadectwo swojego spotkania z Panem powiedziała s. Magdalena.

Był to dobry czas.

 

 

 

Wielkopiątkowe nabożeństwo ze szczecińskimi baptystami

21 marca 2008 r. odbyło się tradycyjnie już wielkopiątkowe nabożeństwo ze zborem Baptystów. Po raz kolejny wierzący obu społeczności spotkali się przy Stole Pańskim, aby wspominać śmierć naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Nabożeństwu przewodniczył pastor zboru „Betel” prezb. Leon Dziadkowiec jun. Kazanie wygłosił pastor zboru baptystów prezb. Gustaw Cieślar, wizualizując je autentycznymi cierniami przywiezionymi z Izraela. Zgromadzeni na nabożeństwie mogli osobiście dotknąć ostrych cierniowych kolców i wyobrazić sobie, jak mogła wyglądać wykonana z takich cierni korona, którą włożono na głowę Pana Jezusa.

Wieczerzę Pańską przeprowadzili wspólnie: prezb. Władysław Wakuła – Zbór Baptystów, prezb. Leon Dziadkowiec jun. – pastor oraz prez. Leon Dziadkowiec sen. – Zbór „Betel”.

Podczas nabożeństwa dzieci ze zboru „Betel” wyrecytowały 53 rozdział Księgi Izajasza i zaśpiewały kilka okolicznościowych pieśni. Siostra Angelika Colins z Kościoła Baptystów swoją pieśnią wprowadziła uczestników w nastrój Golgoty.

Po nabożeństwie odbyła się integracyjna uczta agape.

 

3 listopada 2007 r. spotkanie młodzieży

W naszym zborze odbyło się spotkanie dla młodzieży pt.” Pizza Party”. Poprowadził je Tim Good z grupą Word of Life. W zajęciach aktywnie uczestniczyła nasza młodzież, a także z Łobza. Szczególnymi gośćmi byli młodzi ludzie z Grzepnicy (gmina Dobra Szczecińska), którzy ukończyli Korespondencyjny Klub Odkrywców. Kilka osób z tej miejscowości w nagrodę wzięło udział w letnim obozie młodzieżowym w Dyminie, organizowanym przez Word of Life. Obok konkursu jedzenia pizzy w stroju kucharza, konkursu rozwożenia pizzy z przeszkodami, wspólnego śpiewania, miało miejsce rozważanie Słowa Bożego z Ewangelii Św. Jana z rozdz. 3. Uwieńczeniem spotkania było spokojne zajadanie się pizzą przy stołach w naszej jadalni. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za możliwość integracji z innymi młodymi ludźmi, ewangelizacji i budowania się przy Bożym Słowie, a także za dynamiczną i atrakcyjną zabawę.

  

  

 

20-27 października 2007 r. wizyta z Nottingham

Odwiedziła nas grupa misyjna z New Life Baptist Church z Nottingham. Jej członkowie usługiwali pieśnią, świadectwem, a także Słowem Bożym w zborach w Łobzie, Międzyzdrojach, Równie, a także w naszym zborze. W przedostatni dzień pobytu nasi goście zorganizowali bardzo interesujący Wieczór Angielski. Degustowaliśmy specjalnie upieczone regionalne ciasteczka, poznaliśmy w sposób poglądowy przy zastosowaniu aktywizujących metod pracy „garść” historii o Wielkiej Brytanii i o Anglii oraz o Zborze New Life. Braliśmy udział w konkursach, zabawach, mogliśmy sprawdzić nasz stan znajomości geografii Wielkiej Brytanii. Wspólne śpiewaliśmy pieśni, modliliśmy się, przeglądaliśmy zdjęcia, konwersowaliśmy, wymienialiśmy adresy. Na koniec nasi goście podzielili się swoimi refleksjami z pobytu w Polsce. Dla na s wszystkich był to owocny czas budowania i zacieśniania relacji i wzajemnego budowania się w oparciu o świadectwa i Słowo Boże.

Nottingham03.jpgw Miedzyzdrojach

Nottingham04.jpgw Miedzyzdrojach

Nottingham05.jpgw Miedzyzdrojach

Nottingham06.jpgw Równie

Nottingham08.jpgw Równie

Nottingham09.jpgw Równie

Nottingham39.jpgw Szczecinie

Nottingham01.jpgWieczór Angielski

Nottingham40.jpgw Łozbie

Nottingham41.jpgw Łozbie

Nottingham42.jpgw Łozbie

Nottingham43.jpgw Łozbie

 

 

Zobacz pozostałe:

 

 2007.08.06-16
Rekolekcje Ognica 2007 r.

 

 2007.04.06
Wielki Piątek 2007r.

 

 2006.11.12-18
Ewangelizacja

 

2006.10.15
Nabożeństwo motywacyjne

 

lato 2006 r.
Ewangelizacja parkowa

 

2006.08.07-16
Rekolekcje Ognica 2006

 

2006.06.11
Chrzest w Ognicy 2006.

 

2005 grudzień/2006 styczeń,luty
 
Gwiazdkowa Niespodzianka

 

2005.08.01-10

Rekolekcje w Ognicy 2005.

 

2005.06.19
 
Chrzest 19 czerwca 2005 roku.

 

2005.05.06,07,08
 
Wizyta chóru Kościoła Braterskiego w Gródku (Czechy) w dniach 6-8 maja 2005 r.

 

2005.01.18
 
Gwiazdkowa Niespodzianka

 

 

  

Główna Rada Zboru  Historia  Zasady Wiary  Galeria  Świadectwa  Nabożeństwa  Biblijne  Domowe  Kobiet  Młodzieżowe  Dzieci  Placówki  Aktualności  Zdarzyło się  Słowo Pastora  Adresy  Napisz e-mail  Mapka  Linki

KOŚCIÓŁ EWANGELICZNYCH CHRZEŚCIJAN w SZCZECINIE

Data powstania strony: 22.10.2004 ¤ Data ostatniej aktualizacji: 07.12.2008
Copyright © 2004 by BETEL ¤ webmaster:
e-mail

 StronaGłówna