KOŚCIÓŁ EWANGELICZNYCH CHRZEŚCIJAN w SZCZECINIE


         KOŚCIÓŁ EWANGELICZNYCH CHRZEŚCIJAN

         Zbór "BETEL" w Szczecinie

 

 71-044 Szczecin      ul. Brodnicka 13      tel.: 91 483 11 74 

 Spotkania kobiet:

Sobota
godzina i data podawane są na nabożeństwie i w naszych aktualnościach.

Chyba wszędzie w kościołach chrześcijańskich na nabożeństwach liczebnie dominują kobiety. Pewnie bardziej są wrażliwe na relacje z Bogiem. Jednak w przewodzeniu nabożeństw i w licznych posługach duszpasterskich liczebnie dominują mężczyźni. W posłudze kaznodziejskiej podczas nabożeństw nie zawsze jest możliwe wyjście naprzeciw specyficznym potrzebom kobiet w Zborze.

Zwykle kobieta w Kościele jest postrzegana jako osoba zajmująca się domem, dziećmi, obiadami. W realizacji wielkich zamierzeń zborowych zapominamy o potrzebach kobiet.

Dlatego w naszym zborze raz na miesiąc kobiety zostawiają swoje obowiązki domowe mężom i organizują swoje spotkania.

Przy ciastkach i kawie w naszej zborowej jadalni kobiety – nasze siostry w Chrystusie, a także zaproszone przez nich znajome, koleżanki dzielą się swoimi pozytywnymi i negatywnymi doświadczeniami, podpowiadają sobie jak radzić sobie z problemami emocjonalnymi, wychowywaniem dzieci, miłowaniem swoich mężów. Wspólnie uczą się budowania swojego życia małżeńskiego, tak by było pięknym, wypielęgnowanym, ogrodem. . Analizują postawy kobiet występujących w Piśmie Świętym, czerpiąc dla siebie pozytywne przykłady do naśladowania, aplikując je do codziennego życia.

Raz do roku siostry w naszym Zborze organizują Miedzyzborową Konferencję Dla Kobiet- odbyły się już dwie w Świnoujściu i Szczecinie. W bieżącym roku jest planowana taka konferencja w Międzyzdrojach.

Za pracę wśród kobiet odpowiedzialne są siostry: Magda Olewniczak i Katarzyna Pietryga - lekarki.

Nasze siostry prowadzą wykłady i warsztaty w ramach
Programu Jednodniowej Konferencji dla Kobiet.

przeczytaj 

  

Główna Rada Zboru  Historia  Zasady Wiary  Galeria  Świadectwa  Nabożeństwa  Biblijne  Domowe  Kobiet  Młodzieżowe  Dzieci  Placówki  Aktualności  Zdarzyło się  Słowo Pastora  Adresy  Napisz e-mail  Mapka  Linki

KOŚCIÓŁ EWANGELICZNYCH CHRZEŚCIJAN w SZCZECINIE

Data powstania strony: 22.10.2004 ¤ Data ostatniej aktualizacji: 07.12.2008
Copyright © 2004 by BETEL ¤ webmaster:
e-mail

 StronaGłówna